Najnowsze trendy w makijażu na rok 2020

Nowy Rok, nowe trendy

Z początkiem każdego Nowego Roku pojawiają się najnowsze trendy w świecie mody, makijażu, czy stylizacji paznokci. Rok 2020 należy z pewnością do ery, gdzie w każdej z tych dziedzin ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji, minimalizmu i naturalności.

Minimalistyczny makijaż dzienny

Minimalizm – to cecha, która zdecydowanie jest trendem w makijażu na co dzień w bieżącym roku. Od jakiegoś czasu już w makijażu dziennym widoczna jest prostota, ale w tym roku to zdecydowanie największy faworyt pośród wszystkich trendów. Delikatnie podkreślenie linii żuchwy, kości policzkowych i wyszczuplenie nosa z ewentualnie mocnym akcentem koloru na ustach dla kontrastu. Natomiast makijaż oczu na co dzień to gra w delikatne odcienie różu, nude, złota i brązu. Zapomnij o smoky eyes, czy popularnej w ostatnich latach kresce wzdłuż górnej linii rzęs z delikatnym przedłużeniem poza nią. Tak samo brwi, czyli rama dla naszych oczu. Nie są już modne mocno podkreślone ciemne brwi, a jedynie delikatnie okonturowane kredką lub specjalną pomadą w naszym naturalnym odcieniu. Można było zauważyć, że najsłynniejsze blogerki urodowe już pod koniec roku 2019 stosowały ten trick w swoich makijażach codziennych i dawało to super efekt przy wielu rodzajach urody.

Makijaż wieczorowy zawsze z nutą szaleństwa

Makijaż wieczorowy z kolei to zdecydowanie największe pole do popisu makijażystek również w tym roku. Najnowsze trendy w makijażu wieczorowym głoszą, iż brokat i cekiny już w tym sezonie nie do końca są już w modzie, ale również można tutaj nieźle zaszaleć. W szczególności jeśli chodzi o makijaż oka, który może być z nutą szaleństwa w gamie kolorystycznej. Odważny, mocny róż, wszelkie odcienie niebieskiego oraz różne rodzaje złota i srebra to kolory, które królują w tym sezonie. Natomiast usta powinny być odpowiednio kolorystycznie dobrane do makijażu oczu. Powinna nastąpić tutaj również jedność jeśli chodzi o efekt. Jeśli na oczach jest mat to na ustach również powinien się on znaleźć.

Ważna jest też pielęgnacja

Nawet najlepiej kryjące i trwałe kosmetyki nie zdziałają cudów, jeśli nie będziemy stosować odpowiedniej codziennej pielęgnacji. Dobrze zadbana cera nie potrzebuje specjalnego krycia na co dzień, a jedynie minimalnego podkreślenia atutów urody. Dlatego ważne jest, aby codziennie dobrze oczyszczać skórę oraz stosować poranną i wieczorną pielęgnację dla naszej twarzy. Bardzo popularnym sposobem demakijażu jest demakijaż dwuetapowy, który jednocześnie oczyszcza i odżywia naszą cerę.

Redakcja bankkomorek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.