Tutaj jesteś

Skuteczny peeling skóry twarzy

23 stycznia 2020 Kobieta


Peeling skóry twarzy to zabieg, który polega na jej złuszczaniu poprzez usuwanie z powierzchni martwych komórek naskórka. Zabieg ten można wykonać nie tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, lecz także w domu. Jakie korzyści przynosi stosowanie peelingu do twarzy oraz jak go poprawnie wykonać?

Peeling do twarzy – istotne zalety

Peeling to doskonały sposób na to, aby pobudzić skórę twarzy do działania. Pozwala on bowiem na głębokie oczyszczenie twarzy oraz skuteczne pobudzenie jej mikrokrążenia. Poprzez wykonywany mikro – masaż skóra zaczyna intensywnie pracować oraz zaczyna produkować znacznie większą ilość włókien kolagenowych oraz elastynowych, które to sprawiają, że staje się ona gładka, napięta oraz elastyczna.
Twarz po złuszczaniu zbędnego naskórka nabiera promiennego kolorytu oraz jest odpowiednio przygotowana do wykonywania dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Peeling do twarzy wykonany gabinecie kosmetycznym

Peeling w domu to sprawdzonym sposobem na codzienną pielęgnację twarzy. Niemniej w niektórych przypadkach warto skorzystać z profesjonalnych metod złuszczania naskórka. Zabiegi te są polecane zwłaszcza w przypadku występowania silnego trądziku, przebarwień na skórze oraz nieestetycznych zmarszczek. Fachowy peeling wykonany przez doświadczoną kosmetyczkę działa na skórę znacznie mocniej, niż preparaty złuszczające przeznaczone do użytku domowego.

Jaki wybrać peeling do twarzy?

Zabieg złuszczania skóry na twarzy powinien być zawsze odpowiednio dopasowany do potrzeb naszej skóry, a wiec do jej rodzaju oraz towarzyszących niedoskonałości.

Osoby, które to mają do czynienia ze skórą łojotokową, powinny raczej sięgać po peelingi ziarniste, których to formuła jest oparta na sproszkowanych łupinkach nasion. Taki peeling doskonale złuszcza skórę, odblokuje zatkane pory oraz przynosi efekt delikatnego masażu, który to w znacznym stopniu poprawia dotychczasowe ukrwienie skóry. Dzięki temu staje się ona lekko zaróżowiona oraz odświeżona. Regularnie wykonywany peeling skóry łojotokowej znacznie zmniejsza ilość sebum produkowanego przez gruczoły łojowe.

Dla skóry mieszanej, szarej oraz wyglądającej na zmęczoną doskonale nadają się specyfiki złuszczające z zawartością syntetycznych kuleczek, które to doskonale złuszczają skórę. Zawarte w nim mikro – kuleczki mają okrągły kształt, dzięki czemu są znacznie miększe, niż pestki czy łupinki.

Warto pamiętać o tym, że osoby posiadające skórę suchą, delikatną, wrażliwą oraz naczynkową powinny zrezygnować ze stosowania peelingu do twarzy. Tego typu skórę charakteryzuje bowiem cienki naskórek, którego ścieranie mogłoby dodatkowo osłabić barierę ochronną.

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?