Jak pielegnować tłustą skórę?

Tłusta skóra charakteryzuje się nasilonym łojotokiem oraz nadmiernym rogowaceniem, zatem jej pielęgnacja nie jest łatwa. Na jej powierzchni bowiem bardzoczęsto występują nieestetyczne zaskórniki, rozszerzone pory oraz nieestetyczne zmiany zapalne. Ponadto tego typu cera jest szorstka w dotyku, posiada nieładny koloryt i mocno się błyszczy. Jak zatem powinna wyglądać codzienna pielęgnacja cery tłustej?

Jak wygląda tłusta skóra?

Charakterystyczną cechą skóry tłustej jest łuszczenie, dlatego też bardzo często jest ona mylona ze skórą suchą.

Pielęgnacja skóry tłustej nie jest łatwa, ale przy odrobinie determinacji można sprawić, że będzie ona pięknie wyglądać. Podstawą pielęgnacji jest przede wszystkim odpowiednia higiena, regularne oczyszczanie, złuszczanie naskórka, nawilżanie oraz ochrona przed szkodliwymi promieniami UV.

Właściwa higiena tłustej skóry

W celu zachowania odpowiedniej higieny tłustej skóry, należy używać w pełni skuteczne preparaty myjące, powszechnie dostępne w wielu sklepach kosmetycznych.
Odpowiednio dobrany specyfik powinien dobrze ją odtłuścić, ale jednocześnie nie doprowadzić do nadmiernego wysuszenia.

Skóra tłusta bardzo często jest bardzo wrażliwa oraz odwodniona, w związku z tym warto sięgać po mocno ściągające żele przeznaczone przede wszystkim do tego typu cery.

Skuteczne oczyszczanie skóry tłustej

Wiele specjalistów z dziedziny kosmetologii zaleca przede wszystkim stosowanie specjalnych kremów oczyszczających produkowanych na bazie kwasów oraz retinoidów. Liderem wśród substancji odpowiednich do pielegnacji skóry tłustej jest kwas salicylowy, który to wykazuje bardzo skuteczne działanie w połaczeniu z kwasem glikolowym oraz lipohydroksykwasem.

Kwas glikolowy to bowiem substancja, która bardzo skutecznie złuszcza zrogowaciały naskórek i dzięki niemu kwas salicylowy doskonale wnika w głąb gruczołów łojowych, rozpuszczjąc skutecznie czopy łojowe. W efekcie tego skóra staje się piękna, elastyczna oraz posiada znacznie zwężone pory.

Inną substancją, która to doskonale potrafi poradzić sobie ze skórą suchą jest retinol i jego pochodne, czyli retinoidy, które to skutecznie zmniejszają aktywność gruczołów łojowych oraz hamują nadmierne rogowacenie. Dzięki temu skóra znacznie mniej się błyszczy a jej powierzchnia jest doskonale odnowiona. Ponadto retinol posiada silne działanie przeciwzmarszczkowe oraz skutecznie stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego.
Wybór kosmetyków do cery tłustej jest ogromny, zatem każda klienta może zakupić preparaty odpowiednie dla swoich potrzeb.

Redakcja bankkomorek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.