Problemy z zajściem w ciążę – zabieg in vitro

Każda kobieta, która osiąga dorosłość, marzy o założeniu rodziny. Chce znaleźć swoją drugą połówkę i razem z nią spędzić życie. Dopełnieniem każdego związku jest dziecko, marzy o nim praktycznie każda dorosła kobieta. Dziecko cementuje związek, daje mnóstwo powodów do radości, uszczęśliwia. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy kobieta nie jest w stanie zajść w ciąże i ją utrzymać przez cały okres 9 miesięcy. W takich sytuacjach pomoże medycyna.

Bezpłodność – to nie koniec świata

Kobieta, która dowiaduje się od swojego lekarza ginekologa, że jest bezpłodna, ma wrażenie, że wali jej się cały świat. W tym momencie rozpadają się marzenia o własnym dziecku. Jednak to wcale nie musi być koniec świata, na wszystko można znaleźć rozwiązanie, nawet na bezpłodność u kobiet.

Współczesna medycyna nieustannie idzie do przodu, to dzięki niej kobiety bezpłodne, mogą spełnić marzenia o posiadaniu dużej rodziny. Wystarczy. że zdecydują się na zabieg In Vitro.

Zabieg In Vitro – na czym polega?

Zabieg In Vitro, jak już wyżej wspomniano, jest wybawieniem dla wszystkich kobiet, które są bezpłodne lub z jakichś przyczyn nie mogą same zajść w ciążę. Zabieg In Vitro polega na pobraniu nasienia od partnera i zaaplikowaniu go bezpośrednio do macicy kobiety za pomocą specjalnego urządzenia. Nie ma 100% pewności, że zabieg się uda i że kobieta na pewno zajdzie w ciąże, ale szanse są bardzo duże.

Koszt wykonania takiego zabiegu, jest dosyć spory, waha się w granicach od 6000zł do 10000zł i jest to sam koszt zaaplikowania próbki nasienia. Do tego należy doliczyć koszty badania nasienia, konsultacji medycznych, usługi psychologa i dietetyka. Jednak takiego szczęścia jakim jest małe dziecko, nie można wycenić. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób próbuje tej metody.

Często się zdarza, że w przypadku zapłodnienia In Vitro rodzi się nie jedno dziecko a kilkoro dzieci. Mogą to być bliźniaki, trojaczki, czworaczki a nawet pięcioraczki i sześcioraczki. I takie przypadki się zdarzają. Trzeba więc na taką sytuację być dobrze przygotowanym, gdy przystępuje się do zabiegu In Vitro.

Adopcja

Kiedy i metoda In Vitro zawodzi, pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie, które może prowadzić do spełnienia marzeń o dziecku a mianowicie adopcja. Jest mnóstwo dzieci, które są same, które nie mają rodziców, czekają one w domach dziecka. Dlatego jeśli bardzo pragnie się dziecka, warto się udać do domu dziecka i złożyć wniosek adopcyjny. Proces adopcji trwa co najmniej kilka miesięcy, ale na pewno jest wart tego oczekiwania.

Redakcja bankkomorek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.