Tutaj jesteś

Akcesoria do wózka – co może ci się przydać

23 grudnia 2021 Dziecko Akcesoria do wózka

Długie spacery na świeżym powietrzu są bardzo korzystne zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Żeby były prawdziwą radością, nie wystarczy wyłącznie dobry wózek. Warto zaopatrzyć go w kilka akcesoriów, które nie tylko zapewnią komfort maluszkowi, ale także mamie i tacie. W poniższym tekście prezentujemy kilka przydatnych dodatkowych elementów wyposażenia. Większość z nich, raz nabyta, świetnie sprawdzi się zarówno przy gondoli, jak i spacerówce, dlatego posłuży nam przynajmniej kilka lat.

Co może ci się przydać zimą? Funkcjonalne ocieplacze do wózka

Podczas zimowych dni dbamy o naszego maluszka we wózku – stosujemy odpowiednie ubranie, dzięki którym dziecko może spędzać wiele czasu na zewnątrz, korzystając ze spacerów na świeżym powietrzu. Nie zapomnijmy przy tym o wyposażeniu wózka w śpiworek odpowiednio dobrany do wieku bobasa, a także o ochraniaczach, które osłonią dziecko nie tylko przed opadem, ale także przed dokuczliwym wiatrem.

W czasie mrozów warto zadbać i o siebie. Trzymając dłonie na uchwycie, nawet jeśli mamy włożone ciepłe rękawiczki, odczujemy szybko chłód, szczególnie w palcach. Nieprzyjemnemu zimnu zapobiega mufka do wózka – wykonana z nieprzemakalnych materiałów, przyjemna w dotyku wewnątrz, doskonale ogrzeje nasze ręce, nawet kiedy temperatura spadnie poniżej zera.

Akcesoria do wózka niezbędne latem

Tak jak zimą pieczołowicie chronimy malucha przed chłodem, tak latem osłaniamy wożone we wózku dziecko przed słońcem i upałem. Świetnie w tym celu posłuży nam parasolka, która daje cień, nie utrudniając jednocześnie cyrkulacji powietrza.

Kolejnym przydatnym podczas letnich dni akcesorium będzie z pewnością moskitiera do wózka. Ukąszenia owadów nie tylko są nieprzyjemne, ale również mogą być niebezpieczne, dlatego moskitiera jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli werandujemy maluszka na balkonie lub śpiącego pozostawiamy w cieniu drzew w ogrodzie.

A co przyda się przez cały rok?

W naszych warunkach klimatycznych pewnie udogodnienia będą nam służyć przez cały rok. Do najważniejszych należy folia do wózka, przydatna zarówno latem, jak i podczas jesiennej słoty, wiosennych deszczy i letnich, gwałtownych ulew. Folia sprawdza się podobnie jak odpowiednio duża i pojemna torba, w którą zapakujesz wszystkie potrzebne podczas spaceru drobiazgi – zapasową pieluszkę, mokre chusteczki, czy termos z butelką z mlekiem.

Innymi przydatnymi akcesoriami do wózków dziecięcych, są np. uchwyty na kubek. Dobrze dobrane będą nam służyć zarówno latem, kiedy w kubku termicznym chłodzić się będzie orzeźwiająca woda z miętą, cytryną i lodem, ale także zimą. Przyjemnie jest podczas mroźnego dnia w trakcie dłuższego spaceru zrobić kilka łyków gorącej kawy lub herbaty.

zabawa

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?