Tutaj jesteś

Wszystko co potrzebne do kąpieli dziecka

28 stycznia 2021 Dziecko Wszystko co potrzebne do kąpieli dziecka

Jakich akcesoriów potrzebujemy do codziennej kąpieli małego dziecka? Na rynku dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych produktów, które sprawiają, że codzienne zabiegi pielęgnacyjne są łatwiejsze, przyjemniejsze oraz bardziej bezpieczne. Wanienka ze stojakiem i ręcznik z kaputurkiem to tylko niektóre z nich.

Z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie

Kąpiel małego dziecka powinna być dla niego w pełni bezpieczna. Przy stanowisku do wycierania powinien znaleźć się ręcznik z kaputurkiem (warto od razy rozłożyć go na przewijaku), a także takie akcesoria, jak olejek, krem do ciała, waciki itp.Zapewniając odpowiednie warunki do kąpania, będziemy mogli poświęcić ten czas nie tylko na mycie, ale też zabawę i zacieśnianie więzi z malcem. O czym należy zatem pamiętać szykując stanowisko kąpielowe dla dziecka? O przygotowaniu wszystkich niezbędnych akcesoriów jeszcze przed rozpoczęciem kąpieli. Chodzi w zasadzie o dwa stanowiska – do mycia dziecka oraz do jego wycierania i przewijania. Akcesoria, których będziemy używać podczas tych czynności, powinny być w zasięgu ręki rodzica, ponieważ w czasie kąpieli nie będziemy mogli odstąpić bobasa nawet na krok. W pobliżu wanienki z wodą ustawmy więc olejki, szampony, gąbkę do mycia i zabawkę dla malucha. 

Ręcznik z kaputurkiem i inne akcesoria dla maluchów

Podczas kąpieli warto korzystać z produktów przeznaczonych specjalnie dla małych dzieci. Chodzi nie tylko o wanienkę ze stojakiem, która powinna być dopasowana do wymiarów ciała dziecka, ale też np. ręcznik z kaputurkiem. To akcesorium pozwala szczelnie opatulić malca po wyjęciu z kąpieli, zapobiegając wychłodzeniu ciała. Taki ręcznik okrywa też główkę dziecka, a pamiętajmy, że to właśnie przez głowę maluch traci najwięcej ciepła. Inne przybory kąpielowe i toaletowe przeznaczone dla małych dzieci to m.in. wkładki do wanienek, które zapobiegają zsunięciu się malca do wody, specjalne szczotki do włosów, nożyczki i obcinacze do paznokci oraz przyrządy do czyszczenia nosa. 

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?