Tutaj jesteś

Problemy z cerą – pielęgnacja cery suchej

19 stycznia 2020 Kobieta


Kobiety lubią o siebie dbać, zawsze chcą wyglądać dobrze, elegancko i młodo. Dlatego wiele czasu poświęcają na codzienną pielęgnację i higienę, chcąc wyglądać jak najlepiej. Do tego potrzebne są im różne kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy a także włosów i paznokci. Każda kobieta ma cały zestaw takich kosmetyków. Kosmetyki te powinny być jednak dobrze dopasowane do rodzaju cery, bo każda kobieta ma inną cerę i inne problemy z nią związane.

Problematyczna sucha cera

Jednym z większych problemów, jakie dotykają cerę kobiet w każdym wieku, jest suchość cery. Taka cera może być bardzo problematyczna i kłopotliwa, co cera sucha to cera stale podrażniona, zaczerwieniona, pełna przebarwień. Dlatego mając cerę suchą, trzeba do niej zastosować odpowiednie kosmetyki.

Krem do podstawa

Pielęgnacja cery suchej, to przede wszystkim odpowiednio dopasowany do cery krem na dzień i krem na noc. Krem ten musi dobrze nawilżać cerę i łagodzić podrażnienia. Krem na dzień może być lżejszy, tak by łatwo się wchłaniał i miał filtr przeciwsłoneczny. Jeśli zaś chodzi o krem na noc, powinien on być mocny, intensywny, gęsty i bardzo mocno nawilżający, tak by dobrze w nocy zregenerował cerę.

Dodatkowa pielęgnacja

Poza kremem, który jest podstawą w pielęgnacji cery, warto również stosować inne kosmetyki do cery suchej. Może to być tonik oczyszczający cerę i dodatkowo ją nawilżający, maseczka nawilżająca do cery, do zmywania lub do ściągania w formie Pill -off, a także nawilżający podkład do twarzy, który będzie doskonale krył wszelkie podrażnienia i przebarwienia, a jednocześnie nawilżał cerę.

Także kosmetyki do makijażu należy dostosować do cery suchej i wrażliwej. Wszelkiego rodzaju cienie do powiek, kredki do oczu, szminki, pudry, róże do policzków, to wszystko powinno być przystosowane do cery suchej. Cera sucha często ma skłonność do alergii, dlatego tym bardziej trzeba stosować kosmetyki nawilżające i kosmetyki hipoalergiczne, aby ja odbudować i zregenerować.

Jakie kosmetyki są najlepsze?

Kupowanie kosmetyków wcale nie jest łatwe, zwłaszcza gdy odwiedzi się dużą drogerię. Wybór kosmetyków w takim miejscu jest przeogromny, jest z czego wybierać ale można się przy tym wyborze pogubić. W takiej sytuacji przyda się pomoc sprzedawcy, który doradzi w wyborze najbardziej odpowiednich kosmetyków.

Jeśli chodzi o najlepsze kosmetyki, to na pewno na uwagę zasługują specjalistyczne kosmetyki do cery suchej dostępne w aptece. Ale w drogerii też można znaleźć dobre kosmetyki znanych i cenionych producentów.

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?