Jak dbać o biżuterię? Sposób na piękną biżuterię

Najpiękniejsza i najdroższa nawet biżuteria nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli o nią nie zadbasz. Materiały wykorzystywane do produkcji tego typu dodatków mają niestety to do siebie, że przeważnie szybko rdzewieją lub zaczynają chłonąć różne zanieczyszczenia, przez co z czasem prezentują się coraz gorzej. Jak dbać o biżuterię? Jest na to kilka praktycznych i do tego całkiem prostych sposobów. Musisz tylko wcielić je w życie, by móc cieszyć się przepiękną sztukaterią długimi latami.

Odpowiednie przechowywanie

Przede wszystkim zacznij odpowiednio przechowywać wszystkie biżuteryjne akcesoria. Pod żadnym pozorem nie wolno ci ich trzymać w pobliżu chemicznych substancji, które mogą doprowadzić do nieodwracalnych szkód na naturalnych materiałach, taki jak złoto czy srebro. Sprawiają, że tego typu tworzywa zaczynają się odbarwiać bądź ich powierzchnia pokrywa się rdzą. Zawsze przechowuj więc wszystkie wisiorki, naszyjniki, bransoletki i kolczyki w specjalnie przeznaczonych do tego celu szkatułkach. Wyciągaj je tylko wtedy, gdy będziesz chciała je ubrać.

Druga metoda, która pozwala zapobiec niszczeniu się biżuterii, polega na zdejmowaniu jej przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. A na pewno od czasu do czasu zdarza ci się uprawiać różne dyscypliny sportowe. Być może regularnie chodzisz na siłownię albo starasz się przynajmniej kilka razy w tygodniu odwiedzić klub fitness, ale czy aby na pewno pamiętasz o tym, aby podczas przebierania się ściągnąć założoną wcześniej biżuterię? Jeżeli nie, to od teraz koniecznie wyrób w sobie taki nawyk. Dzięki temu przestaniesz narażać swoje drobiazgi na uszkodzenia mechaniczne.

Czyszczenie biżuterii

Biżuterię na pewno przydałoby się też od czasu do czasu wyczyścić. A jak do tej pory to robiłaś? Jak dbać o biżuterię, aby przy okazji jej nie zaszkodzić? Na pewno nie powinno się jej namaczać w dużej ilości wody. Tak naprawdę biżuteria w ogóle nie powinna mieć styczności z wodą, ponieważ przez kontakt z nią może utracić swój błysk lub nawet się odbarwić. No to jak w takim razie powinnaś czyścić swoje pierścionki, wisiorki i inne dodatki? Najlepiej zainwestuj w specjalny preparat przeznaczony do czyszczenia różnych typów biżuterii. Możesz zdecydować się na środek uniwersalny. Dzięki temu wyczyścisz nim każdy drobiazg.

Oczywiście wszelkie biżuteryjne akcesoria są od tego, by je nosić, ale po prostu staraj się z nimi tak postępować, aby przy okazji im nie zaszkodzić. Prawdziwa biżuteria jest w końcu dość droga. Warto zatem zrobić wszystko, by móc się cieszyć jej pięknym wyglądem latami.

Redakcja bankkomorek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.