Ciało po ciąży – czy bardzo się zmieni?

Ciąża to niepowtarzalny i wyjątkowy czas w życiu kobiety. Z niecierpliwością i dozą pewnego strachu czekamy na rozwiązanie. Pierwsze miesiące ciąży mogą być różne. Każda kobieta znosi ją inaczej. Niektóre mają „zachcianki” spożywcze. Na przykład o 3 w nocy nabiorą ochotę na lody, albo ogórki kiszone z dżemem. Nie raz słyszymy historię o tym na co kobiety mają smak,a mogą to być rozmaite rzeczy.

Złe samopoczucie

Zdarza się i tak, że pierwsze miesiące ciąży nie są tak wesołe. Kobieta źle się czuje. Zdarzają się wymioty, osłabienie, zawroty głowy. Nie ma w tym nic dziwnego. Ciało w okresie ciąży wytwarza inne hormony i substancje, dlatego możemy się w wtedy czuć zupełnie inaczej niż przed.
Powszechnie wiadomo, że ciało kobiety zmienia proporcje; rosną piersi, biodra i jak wiadomo brzuszek. Często kobiet martwią się jak zrzucą zbędne kilogramy po ciąży. Tym bardziej, kiedy przed były szczupłe i zgrabne. Aby jednak zachować po figurę warto pomyśleć o tym już w czasie ciąży. Lekarze wręcz zachęcają do uprawiania ruchu nawet w tym okresie. Wiadomo, że ćwiczenia muszą być dostosowane do stanu kobiety. Nie mogą być nadmiernie i często wykonywane. Warto udać się po poradę jak ćwiczyć do odpowiednich osób, trenerów personalnych, którzy wybiorą odpowiednie i dostosowane dla nas. Wszystko zależne jest od tego czy przed ciążą również ćwiczyliśmy.
Nie ma co czarować, ciało po ciąży zawsze będzie inne niż poprzednio. Zmienia się elastyczność i sprężystość ciała. Często pozostają rozstępy, przede wszystkim na brzuchu i udach. Jednak czy będą u kobiety zależne jest od jej ciała i genetyki. Niektóre zauważą większe rozstępy, natomiast niektóre wcale nie będą ich miały.

Nie warto natomiast zamartwiać się na zapas

Na rynku znajdziemy przecież wiele kremów, które mogą zapobiec rozstępom. Smarowanie ciała warto rozpocząć już w ciąży. Zapewni to lepszy efekt. Wiadomo, że większość kobiet chce wyglądać jak najlepiej. Jednak nie można popadać w paranoje. Pewnym jest, że nasze ciało zmieni się, ale czy na pewno na gorsze. Jeśli kobieta ma kochającego mężczyznę, powinien kochać ją taką jaką jest.
Pod żadnym pozorem nie wolno robić kobiecie w ciąży uwag typu „widzę, że przytyłaś” albo „o zaokrągliłaś się tu i ówdzie”. Nie ma chyba nic gorszego. My kobiety zazwyczaj ciężko znosimy takie uwagi, dlatego warto się od nich powstrzymać. Okres ciąży ma być czymś wyjątkowym. Ważne jest aby kobieta miała wtedy spokój. Nie warto przesadnie zamartwiać się wyglądem. Ciało po ciąży na początku na pewno nie będzie idealne. Ale czy to jest najważniejsze ? Chyba nie. Istotne aby wszyscy byli zdrowi i szczęśliwy. A reszta sama się ułoży.

Redakcja bankkomorek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.