Zdrowe i wartościowe jedzenie, a przekąski

W dzisiejszych czasach każdy z nas lubi coś ze sobą zabrać, aby zjeść przy swoim ulubionym serialu czy filmie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że podjadanie niezdrowych, rzeczy może spowodować wzrost kilogramów na naszej wadze. Przecież paluszki to chuda, zdrowa i pyszna przekąska.

Najczęstsze przekąski

Orzeszki ziemne, chipsy czy inne przekąski ze sklepowych półek najczęściej towarzyszą nam na wspólnych spotkaniach ze znajomymi, na różnych imprezach i innych tego typu spotkaniach. Jednak zazwyczaj takie przekąski są dość mało wartościowe i niezdrowe. Jedząc paluszki czy chipsy mamy wrażenie, że cały czas byśmy mogli je jeść. Dlatego dużo lepszą alternatywą do przekąsek ze sklepowych półek, jest zrobienie własnych. W internecie znajduje się mnóstwo przepisów na temat zdrowych przekąsek. Robiąc zdrowe jedzenie, to my tak naprawdę odpowiadamy za to, co się będzie w nich znajdowało. Dużo ludzi myśli, że własne przekąski nie są tak smaczne, jak te ze sklepu. Jest to nieprawda, ponieważ robiąc własne potrawy mamy wiedzę na temat tego, co jemy. Zamiast chipsów, dobrze jest zamienić je i zjeść na przykład chipsy z owoców czy warzyw. Jest to znacznie zdrowsza przekąska i nieociekająca tłuszczem tak jak chipsy. Owoce oraz warzywa są naprawdę cennym źródłem witamin, dlatego warto, jest się na nie decydować, jak najczęściej. Należy jednak pamiętać, że niektóre owoce są bardziej kaloryczne a niektóre mniej.

Zdrowe przekąski

Dobrą i zdrową przekąską, jest banan. Ten owoc jest pożywny i dzięki jego kaloryczności, szybko czujemy się najedzeni. Idealne są również roladki z tortilli. W skład ich możemy dać szynkę, ser, warzywa, tak naprawdę wszystko, co tylko chcemy. Są one łatwe w przyrządzeniu, a taka przekąska sprawdzi się idealnie podczas rodzinnej imprezy, czy przy spędzaniu czasu przy telewizorze. Zdrowe własne przekąski powodują zazwyczaj uczucie sytości, dzięki czemu możemy spokojnie skupić się na ulubionym serialu. Własne przekąski są znacznie zdrowsze i sprawią, że nie będziemy musieli obawiać się o naszą wagę. Oczywiście są bardziej, jak i mniej kaloryczne. To, na jakie się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Orzechy, mimo że są kaloryczne, są również zdrowe. Jednak nie, należy od razu sięgać po nie garściami. Podsumowując, zdrowe jedzenie, przyrządzone przez nas samych nie musi być wcale gorsze od kupionego. W sklepach zazwyczaj dostaniemy tłuste, kaloryczne i niezdrowe przekąski. W czasach, których żyjemy, przepisów na zdrowe jedzenie jest mnóstwo. Zdrowe i pyszne przekąski są idealne przed telewizor czy różnego rodzaju imprezy.

Redakcja bankkomorek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.