Tutaj jesteś

Mezoterapia igłowa – czy warto z niej skorzystać?

23 listopada 2022 Lifestyle mezoterapia

Zabiegi medycy estetycznej z roku na rok stają się coraz powszechniejsze. Ludzie w różnym wieku decydują się na nie, chcąc poprawić lub zachować na dłużej w upragnionym stanie swój wygląd. Temat przestaje już wzbudzać kontrowersje. Przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych zabiegów, czyli mezoterapii igłowej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest mezoterapia igłowa
  • na co pomoże mezoterapia igłowa
  • jaka jest cena mezoterapii igłowej

Czym jest mezoterapia igłowa?

Głównym celem mezoterapii igłowej jest dostarczenie skórze odpowiednich składników, które mają za zadanie ją zregenerować i odżywić. Po odpowiednio przeprowadzonym zabiegu możemy spodziewać efektów w postaci niemal całkowitej redukcji niedoskonałości, takich jak zmarszczki, blizny, rozstępy czy cellulit. Mezoterapię igłową można stosować na całym ciele. Najczęściej stosowane składniki, dzięki którym poprawi się np. jędrność naszej skóry to:

  • osocze bogatopłytkowe – umożliwia regenerację skóry, jest otrzymywane z krwi pacjenta, który zamierza podejść do zabiegu
  • kwas hialuronowy – stosowany do redukcji zmarszczek, ponieważ sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna
  • witaminy C i E – zapobiegają starzeniu się skóry, wzmacniają ją.

Oczywiście w zależności od potrzeb korzysta się również z innych składników, które spełniają różne funkcje.

Na co pomoże mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa sprawdzi się w zwalczaniu wszelkich niedoskonałości na skórze. Korzyści, które oferuje ten zabieg jest wiele w zależności od tego, jakie substancje zostaną użyte. Mezoterapia igłowa jest najczęściej stosowana, gdy:

  • chcemy zredukować zmarszczki i podrażnienia, ujędrnić skórę oraz odbudować komórki skórne
  • zależy nam na tym, aby zapobiec starzeniu się skóry oraz ją zregenerować
  • doskwiera nam problem łysienia (mezoterapia hamuje łysienie oraz pobudza wzrost włosów)
  • mamy zamiar pozbyć się cellulitu, głównie z obszaru ud i pośladków

Aby uzyskać wymarzony efekt, dany zabieg powinno się wykonać około 4-6 razy. Mezoterapii igłowej może poddać się tak naprawdę każdy, kto ukończył 18 lat, niezależnie od płci. Istnieją jednak przeciwwskazania, takie jak ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, choroba nowotworowa, alergia na którykolwiek ze składników, zażywanie leków przeciwzakrzepowych oraz stany zapalne skóry. 

Mezoterapia igłowa – cena i przebieg zabiegu

Na początku warto zaznaczyć, że mezoterapia jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym. Jeśli pacjent jest wrażliwy, stosuje się maść znieczulającą. Jego czas to około pół godziny, a ceny rozpoczynają się od trzystu złotych.

Jeśli jesteś zainteresowany, warto zdecydować się na wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej w Poznaniu, gdzie przez całą drogę będziesz pod opieką specjalistów i osiągniesz wymarzone efekty.

zabawa

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?