Tutaj jesteś

W jaki sposób wybrać werbel dla początkujących?

11 marca 2022 Lifestyle werbel dla początkujących

Wielu początkujących muzyków aspirujących na bycie profesjonalistami ma problem z wybraniem odpowiedniego instrumentu. Podobnie jest w przypadku werbli, które co prawda cieszą się coraz większą popularnością, jednakże ich zakup nadal jest problematyczny. Co jest lepszym rozwiązaniem- werbel drewniany czy metalowy? Jak poprawić brzmienie werbla? Na jaką głębokość instrumentu warto się zdecydować? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Co jest lepszym rozwiązaniem- werbel drewniany czy metalowy?

Werbel to bęben, który jest podstawową częścią zespołu perkusyjnego. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki model będzie lepszy- drewniany czy ten metalowy. W praktyce jest to jednak bardzo indywidualna kwestia. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że werble wykonane z drewna charakteryzują się nieco cieplejszym brzmieniem od tych, do których produkcji wykorzystuje się metal. Drewno w sposób szczególny sprawdza się w popie i jazzie, bowiem duża głośność w tym przypadku nie jest wymagana. Jeśli chodzi o metalowe egzemplarze, to zalecane są w przypadku muzyki rockowej. Dla początkujących osób nie ma to jednak większego znaczenia, a wybór powinien opierać się na własnych preferencjach.

Jak poprawić brzmienie werbla?

Warto w tym miejscu wiedzieć, że istnieje kilka sposobów na to, aby poprawić brzmienie werbla. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości gotówki, aby zakupić nowy model, wówczas możemy je wypróbować. Jednym ze sposobów jest zakup specjalnych e-ringów. Ich założenie na górny naciąg jest niemalże gwarancją pozbycia się nadmiaru przydźwięków, które negatywnie wpływają na komfort gry. Alternatywnym rozwiązaniem są tzw. żelki tłumiące- w praktyce jest to żelowa naklejka, która pełni identyczną funkcję, co poprzedni przedmiot. Jeśli rozwiązania te nie są dla nas wystarczająco satysfakcjonujące, wówczas warto zdecydować się na tłumik, który montuje się na obręczy.

Na jaką głębokość instrumentu warto się zdecydować?

Werble powinny posiadać odpowiednią głębokość- ma to duży wpływ na głośność i jakość dźwięku. Im jest ona większa, tym głośniejszy i bardziej donośny jest instrument. Najbardziej rozsądne jest samodzielne wypróbowanie kilku modeli i wybranie tego, który najbardziej przypadł nam do gustu. Jeśli poznamy dokładne wymiary, wówczas zakupienie werbla nie będzie dla nas czymś problematycznym.

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?