Jakie kosmetyki dla dzieci są absolutnie niezbędne?

Kosmetyki dla dzieci nie muszą wcale wypełniać całej twojej łazienki, jeżeli chcesz zatroszczyć się o skórę maluszka i prawidłowo ją pielęgnować. Tak naprawdę do osiągnięcia tego celu nie są ci potrzebne jakieś liczne, skomplikowane i niesamowite preparaty. Im mniej produktów będziesz używać, tym większą kontrolę przejmiesz nad ich działaniem. W razie czego łatwo ci się będzie zorientować w tym, który kosmetyk mógł uczulić twoje dziecko albo w negatywny sposób podrażnić jego skórę.

Na pewno jednym z takich podstawowych i zarazem niezbędnych kosmetyków jest szampon. Czy jednak aby na pewno? W pierwszych miesiącach życia twoje dziecko w ogóle nie będzie go potrzebować. Niektórzy są nawet zdania, że na początku maluszka wystarczy myć samą wodą i nie trzeba używać na jego ciele żadnych środków myjących, płynów, szamponów czy innych podobnych detergentów. Możesz wypróbować tę metodę, o ile oczywiście przekonuje cię jej działanie. Gdy dziecko podrośnie, trzeba jednak będzie kupić dla niego jakiś delikatny i łagodny szampon.

O ile jednak te myjące kosmetyki dla dzieci są kwestią sporną, tak nikt raczej nie powinien zastanawiać się nad przydatnością i wartością kremów do twarzy. Sam na pewno ich używasz na co dzień. Tak samo powinieneś postępować ze swoim malcem. Kremy do twarzy zabezpieczają bowiem buzię przed wszelakimi czynnikami zewnętrznymi. Przez cały rok chronią ją przed promieniowaniem UV, gdyż zwykle zawierają wysokie filtry przeciwsłoneczne. Zimą dodatkowo mogą tę skórę natłuszczać. Taki krem musi być więc dopasowany do warunków panujących na dworze.

Przeczytaj więcej na kosmetykiwsieci.pl

Redakcja bankkomorek.pl