Tutaj jesteś

Gdzie leczyć zęby kanałowo? Sprawdź, jak wybrać dobrego dentystę!

23 lutego 2022 Zdrowie leczenie zebow

Leczenie kanałowe jest w stanie uratować ząb przed koniecznością jego wyrwania. Ważne jest jednak jego precyzyjne wykonanie. Jak wybrać dobrego dentystę do wykonania leczenia endodontycznego?

Kiedy wykonuje się leczenie kanałowe?

Endodoncja jest dziedziną stomatologii, której celem jest diagnozowanie i leczenie schorzeń miazgi zębowej. W jej ramach wykonuje się leczenie endodontyczne, czyli kanałowe.

Leczenie to polega na usunięciu wnętrza zęba, czyli jego miazgi wraz z nerwami, a potem na oczyszczeniu komory i kanałów zębowych. Na koniec wnętrze zęba uzupełniane jest specjalnym materiałem – płynną gutaperką, a ząb jest odbudowywany.

Najczęściej leczenie kanałowe prowadzi się w poniższych przypadkach:

  • głęboka próchnica
  • uszkodzenie zęba
  • martwica zęba
  • leczenie protetyczne

Leczenie kanałowe – NFZ i prywatnie

Z leczenia kanałowego pacjenci mogą korzystać zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatnie.

Leczenie endodontyczne na NFZ nie jest jednak w pełni refundowane. Dorośli pacjenci mogą liczyć na leczenie wyłącznie zębów od trójki do trójki, natomiast w przypadku pozostałych dentysta może jedynie zaoferować ekstrakcję.

Pełen zakres leczenia kanałowego jest natomiast dostępy w prywatnych gabinetach i klinikach, na przykład prowadzi go klinika stomatologiczna Studio SE+ Kraków. W prywatnych gabinetach wykorzystuje się również nowocześniejsze materiały i narzędzia do leczenia endodontycznego, co przekłada się na jego większą skuteczność.

Jak wybrać dobry gabinet do leczenia endodontycznego?

Gdy pojawia się konieczność leczenia endodontycznego, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z procedur w gabinetach prywatnych. To tam można liczyć na pełną i profesjonalną obsługę. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego gabinetu?

Najlepiej zdecydować się na taki gabinet, który ma pozytywne opinie od pacjentów i nowoczesne zaplecze przeznaczone do leczenia endodontycznego jak klinika stomatologiczna Studio SE+ Kraków, która jest jednym z liderów w nowoczesnym leczeniu stomatologicznym w Małopolsce.

Najlepiej, aby gabinet dysponował mikroskopem stomatologicznym. Dzięki niemu dentysta może dokładne oczyścić ząb, co jest kluczowe dla powodzenia leczenia. Dodatkowo gabinet lub klinika powinny posiadać własne zaplecze RTG, czyli rentgen stomatologiczny. Dzięki niemu dentysta może wykonać wstępną diagnostykę, a potem skontrolować efekt leczenia zęba po jego wypełnieniu.

Wybierając gabinet z nowoczesnym zapleczem, który ma wiele pozytywnych opinii od pacjentów, można mieć pewność, że leczenie będzie wykonane fachowo.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?

Koszty związane z leczeniem endodontycznym zależne są od wielu czynników, między innymi od zęba, który wymaga procedury oraz od indywidualnego cennika gabinetu stomatologicznego.

Najczęściej za leczenie kanałowe należy zapłacić od około 300 złotych w przypadku zębów z jednym kanałem do nawet ponad 1000 złotych w przypadku zębów trzonowych, w których znajdują się zwykle po 4 kanały. Cenniki można znaleźć już teraz na stronach internetowych gabinetów i klinik stomatologicznych.

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fluoryzacja zębów

Czy warto fluoryzować zęby?

3 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?