Jak skutecznie walczyć z rozstępami?

Rozstępy są jednym z najczęstszych problemów estetycznych, które dotykają mnóstwo kobiet po urodzeniu dziecka. W widoczny sposób zmieniają one wygląd oraz strukturę skóry, pozostawiając na ciele najczęściej w okolicach brzucha i ud trwałe oraz bardzo trudne do usunięcia ślady. Te nieestetyczne zmiany początkowo wyglądają jak cienkie, różowe paski, otoczone zdrową skórą, a z czasem nieco bledną. Jak pozbyć się rozstępów?

Walka z rozstępami w okresie ciąży

Widoczne rozstępy przeważnie pojawiają się na ciele wielu kobiet w szóstym oraz siódmym miesiącu ciąży, niemniej pierwsze niewidoczne zmiany na skórze zachodzą już w pierwszym trymestrze ciąży.

Po pojawieniu się rozstępów w tej okolicy ciała występuje lekki świąd oraz pieczenie. I właśnie to wtedy warto już podjąć z nimi walkę. W tym celu warto stosować dietę bogatą w witaminy A, E, PP, B5 i mikroelementy takie jak: krzem i cynk.

Na początku ciąży warto również sięgnąć po kremy przeciw rozstępom, które to odpowiednio natłuszczają i odżywiają mocno napiętą oraz swędzącą skórę. Aby skóra lepiej chłonęła składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych warto ją regularnie złuszczać.

Kobiety dostają zazwyczaj rozstępy na skutek wahania wagi, więc powinny zawsze liczyć z tym, że ciąża przyczyni się do powstania kolejnych rozstępów i w związku z tym wczesna profilaktyka jest szczególnie wskazana. Warto zatem przygotować ciało na nadchodzące zmiany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. To tutaj wykonywane są bowiem zabiegi znacznie poprawiające jędrność i nawilżenie skóry w miejscach narażonych na powstawanie rozstępów, a więc na brzuchu, piersiach, biodrach oraz na górnej części ud.

Aktywność fizyczna, a skuteczna walka z rozstępami

Niezwykle ważne jest także regularne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń fizycznych. W okresie ciąży należy je zawsze wykonywać z pewnym umiarem. Odpowiednie ćwiczenia wzmocnią mięśnie oraz skutecznie pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto wpływają bardzo korzystnie na poprawę kondycji oraz wydolność tlenową organizmu, co z pewnością będzie bardzo pomocne podczas porodu.
I co najważniejsze .dzięki ćwiczeniom skóra staje się lepiej ukrwiona oraz napięta. Warto pamiętać o tym, że poszczególne formy aktywności sportowej pośrednio pomagają w walce z rozstępami.

Mezoterapia – skuteczna likwidacja rozstępów

Dziś znaczny rozwój medycyny estetycznej pozwala na pozbycie się nawet najbardziej uporczywych rozstępów. W wielu nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej rozstępy są usuwane poprzez wykorzystywanie laseroterapii, połączonej z mezoterapią. Terapia ta jest zawsze połączona z preparatami bogatymi w kwas hialuronowy oraz witaminę C. Dzięki postępowi laseroterapii dziś każda kobieta może na nowo cieszyć się piękną oraz gładką skórą

Redakcja bankkomorek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.