Potoczne nazwy rocznic ślubu

Dzień ślubu oraz wesela z całą pewnością jest bardzo ważny dla każdej pary, dlatego tak istotne jest jego odpowiednie celebrowanie. Wśród różnych rocznic ślubu każda posiada swoją specyficzną nazwę. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Pierwsza rocznica ślubu

Bardzo ważna dla każdej pary z całą pewnością jest pierwsza rocznica ślubu. Potocznie jest ona nazywana rocznicą papierową. Zazwyczaj pierwsza rocznica jest bardzo hucznie celebrowana przez wiele osób, dlatego warto zwrócić na ten aspekt swoją szczególną uwagę.

Piąta rocznica ślubu

Wśród okrągłych rocznic ślubu można wyróżnić także rocznicę numer pięć. Przez wiele osób jest ona nazywana rocznicą drewnianą. Piąta rocznica ślubu na pewno będzie bardzo ważnym wydarzeniem dla wielu osób.

Dziesiąta rocznica ślubu

Wśród najczęściej obchodzonych rocznic ślubu można również wymienić rocznicę numer dziesięć. Najczęściej jest ona nazywana rocznicą cynową. Jednak wiele osób nazywa ją również rocznicą aluminiową, dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę.

Dwudziesta rocznica ślubu

Bardzo ważna dla wielu par jest również dwudziesta rocznica ślubu. Jest ona nazywana rocznicą porcelanową. Dwudziesta rocznica ślubu bez wątpienia zasługuje na wyjątkową celebrację.

Trzydziesta rocznica ślubu

Wśród najczęściej obchodzonych rocznic ślubu można również wymienić rocznicę o numerze trzydzieści. Potocznie jest ona nazywana rocznicą perłową i jest bardzo uroczyście obchodzona przez wiele par.

Czterdziesta rocznica ślubu

Rocznice ślubu nazwy mogą być bardzo zróżnicowane. Kolejną okrągłą rocznicą z całą pewnością jest rocznica numer czterdzieści. Potocznie jest ona nazywana rocznicą rubinową.

Pięćdziesiąta rocznica ślubu

Nazwy rocznic ślubu obejmują również rocznicę o numerze pięćdziesiąt. Przez wiele osób nazywana jest ona rocznicą złotą, czyli złotymi godami. Jest to rocznica bardzo hucznie obchodzona przez wiele par.

Sześćdziesiąta rocznica ślubu

Kolejną rocznicą ślubu jest rocznica numer sześćdziesiąt. Potocznie jest ona nazywana rocznicą diamentową. Z całą pewnością będzie to bardzo wyjątkowe wydarzenie dla wielu osób, dlatego warto o nim pamiętać.

Siedemdziesiąta rocznica ślubu

Wśród różnych rocznic ślubu można również wymienić rocznicę o numerze siedemdziesiąt. Przez wiele osób nazywana jest ona rocznicą kamienną.

Osiemdziesiąta rocznica ślubu

Jedną z ostatnich rocznic ślubu z całą pewnością jest rocznica numer osiemdziesiąt. Potocznie nazywana jest ona rocznicą dębową i jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu wielu emerytów.

Redakcja bankkomorek.pl