Tutaj jesteś

Odmładzanie twarzy Nucleofill – nowość w redukcji zmarszczek

16 lutego 2021 Zdrowie Odmładzanie twarzy Nucleofill

Poszukujesz skutecznej, ale też naturalnej i bezpiecznej metody odmładzania twarzy? Znajdziesz ją w gabinetach medycyny estetycznej pod nazwą Nucleofill. Jest to rodzaj mezoterapii igłowej z zastosowaniem polinukleotydów – naturalnych substancji o właściwościach regeneracyjnych i antyoksydacyjnych. Zabieg ten stanowi świetną alternatywę dla kwasu hialuronowego – w sposób mało inwazyjny odmładza i liftinguje twarz poprzez biostymulację receptorów skórnych.

Naturalne i bezpieczne odmładzanie twarzy

Nucleofill firmy Croma Pharma to innowacja w odmładzaniu twarzy. Jego podstawą jest mezoterapia igłowa, np. w Klincie Miracki Warszawa, czyli popularny zabieg medycyny estetycznej, który polega na wykonaniu serii drobnych nakłuć w skórze twarzy i wprowadzeniu odpowiedniego preparatu. Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów aplikacji substancji odżywczych w głąb skóry. Dzięki bezpośredniemu dostarczeniu składników aktywnych można osiągnąć nieporównywalnie lepsze efekty, niż działając powierzchniowo (np. stosując kremy przeciwzmarszczkowe).

Nucleofill jest jednym z najbardziej innowacyjnych i naturalnych preparatów do mezoterapii – stanowi 2,5% roztwór polinukleotydów, substancji o silnym działaniu regeneracyjnym, antyoksydacyjnym i nawilżającym.

Jak działa mezoterapia Nucleofill?

Zabieg odmładzający na twarz polega na wprowadzeniu roztworu polinukleotydów za pomocą bardzo cienkiej igły w kilku punktach na twarzy. Lekarz przed zabiegiem precyzyjnie określa miejsca iniekcji. Procedura nie jest bolesna, nie wymaga więc znieczulenia. Odczuwalne są jedynie ukłucia i delikatne mrowienie. Iniekcja skóry połączona z wprowadzeniem polinukleotydów powoduje biostymulację i głęboką odnowę skóry.

Odmładzanie twarzy odbywa się na trzech poziomach:

  • Lifting – zabieg stymuluje komórki skóry do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Podczas tego procesu dochodzi do przekształcenia fibroblastów w miofibroblasty, co prowadzi do zwiększonego napięcia skóry, ujędrnienia i redukcji zmarszczek.
  • Antyoksydacja – polimeryczne cząsteczki zawarte w preparacie Nucleofill charakteryzują się zdolnością do natychmiastowego rozpoznawania i usuwania wolnych rodników z organizmu. Zabieg niweluje zatem szkodliwe działanie stresu oksydacyjnego, wywołanego przez niekorzystne czynniki zewnętrzne (m.in. zanieczyszczenie środowiska, dym papierosowy, promieniowanie słoneczne).
  • Nawilżenie – polinukleotydy zawarte w preparacie mają zdolność wiązania wody przez grupy hydrofilowe. Efektem jest długo trwające nawilżenie skóry, rozświetlenie i przywrócenie elastyczności.

Odmładzanie twarzy i profilaktyka antystarzeniowa

Mezoterapia Nucleofill to kompleksowe odmładzanie twarzy. Polinukleotydy dostarczone bezpośrednio do skóry: nawilżają, zagęszczają, ujędrniają, redukują zmarszczki i przywracają skórze zdrowy blask. Zwykle zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach co 2–4 tygodnie, ale dokładny plan leczenia ustalany jest indywidualnie przez lekarza. Pierwsze rezultaty pojawiają się niemal od razu po zakończeniu kuracji. Regeneracja skóry twarzy zainicjowana przez mezoterapię igłową postępuje stopniowo, aby po około 6 tygodniach dać ostateczne efekty.

Z jednej strony zabieg ten stosowany jest w przypadku osób dojrzałych, gdy na twarzy występują już wyraźne zmarszczki. Z drugiej strony poleca się go również osobom młodym jako profilaktykę anty-aging, której zadaniem jest opóźnienie efektów starzenia.

Jeżeli potrzebujesz dogłębnej regeneracji skóry i odmłodzenia twarzy, skorzystaj z porady specjalisty z warszawskiej Kliniki Miracki.

Redakcja bankkomorek.pl

Nasi redaktorzy na stronie bankkomorek.pl to zespół zaangażowanych pasjonatek, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniem na tematy związane z kobiecością, zdrowiem, lifestyle'em i rodzicielstwem. Każda z naszych redaktorek ma bogate doświadczenie jako kobieta, matka i aktywna uczestniczka życia społecznego. Dzięki temu możemy dostarczać czytelniczkom wartościowe artykuły, inspirujące pomysły oraz praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fluoryzacja zębów

Czy warto fluoryzować zęby?

3 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?